Hey
Bi rada storila nekaj zase?
Se želiš znova počutiti samozavestno v svojem telesu? A zdi se, da ne najdeš časa, motivacije in niti nisi prepričana kako pravzaprav začeti?
Naj te potolažim …
Nisi edina. In nisi sama. Pri tem sem ti lahko v pomoč. A naj se ti najprej predstavim.
Moje ime je Urška. Sem osebna trenerka specializirana za vadbo žensk, raziskovalka gibanja, iskalka ženskega potenciala in zdravja, ljubiteljica sushi-ja, iskrenih pogovorov in mirnih juter.
Kot mama, žena ter samostojna podjetnica te popolnoma razumem!
Težko je najti optimalno ravnovesje med službenimi in družinskimi obveznostmi ter lastnimi interesi, željami, potrebami. Še težje pa,v poplavi vseh informacij, ki krožijo po spletu, izluščiti tiste, ki bi ti pomagale narediti korak naprej.
Naj ti olajšam delo. Kajti, bodiva iskreni…si prepričana, da se tega želiš lotiti ponovno sama?
Imaš prav.
Sita sem že tega, da ne naredim koraka naprej. Da investiram v stvari, ki mi pomagajo le kratek čas ter da se vrtim v začaranem krogu. Rada bi se spet počutila samozavestno v svojem telesu!
Kako mi lahko pri tem pomagaš ti Urška?
Pri svojem delu upoštevam tebe, tvojo zgodbo in tvoje edinstveno telo
Povežem ga s svojim znanjem, gibanjem in ti tako pomagam v sebi odkriti skriti potencial, s pomočjo katerega boš ne samo preoblikovala svoje telo, temveč tudi svoje življenje.
Želim ti predstavit nov način razmišljanja o prehrani in fitnesu. Namreč, biti fit, ne pomeni doseganja telesa iz naslovnice za vsako ceno, temveč pomeni biti zdrava od znotraj-navzven.
Govorim iz lastnih izkušenj,
ker (ding ding) ...
Čas za izpoved: Moji treningi in prehrana niso vedno podpirali mojega zdravja.
Nekje na svoji poti sem spoznala, da moja prehrana ne podpira treningov in da treningi ne podpirajo mojega že tako stresnega vsakdana, kar se je odražalo v obliki utrujenosti, razdražljivosti, nespečnosti in slabše zmogljivosti.
Poleg vsega pa sem prejela še diagnozo avtoimunega obolenja ščitnice. Kar me je pripeljalo do tega, da sem začela raziskovat, se učit in izobraževat.
Spoznala sem se z funkcionalno medicino in ugotovila da me delovanje telesa vedno bolj fascinira. Moja zgodba pa se na tej točki šele zares začne …
Žensko telo je potrebno
obravnavati drugače
Nosečnost je bila zame nekakšna prelomna točka, saj sem zaradi nje odkrila svojo novo identiteto kot ženska in trenerka. Dokaj hitro sem ugotovila, da je nosečnost le ena od prelomnic v življenju vsake izmed nas.
Razočarana nad pomanjkanjem informacij ter neupoštevanjem ženske fiziologije sem se začela poglabljat v strokovno literaturo in formalno izobraževat na tem področju.
Žensko telo se neprestano spreminja. Zato ga ne moremo in ne smemo obravnavati enako tekom vseh življenjskih obdobij.
Fiziološke spremembe
- nosečnost
- menopavza
- hormonska nihanja
- vpliv menstrualnega cikla na zmogljivost
- inkontinenca med vadbo
se še vedno obravnavajo kot posebne teme. A dejstvo je, da so del ženskega vsakdana in da vplivajo tako na zmogljivost, kot tudi na izkušnje posameznice pri športni aktivnosti.
Fiziološke spremembe
- nosečnost
- menopavza
- hormonska nihanja
- vpliv menstrualnega cikla na zmogljivost
- inkontinenca med vadbo
se še vedno obravnavajo kot posebne teme. A dejstvo je, da so del ženskega vsakdana in da vplivajo tako na zmogljivost, kot tudi na izkušnje posameznice pri športni aktivnosti.
S tem zavedanjem sem ustvarila NESTOLOGY.
NESTOLOGY je namenjen ženskam, ki si želijo in zahtevajo več od svojega življenja.
V času, ko sem razmišljala o tem, kako poimenovati svojo filozofijo, sem spoznala, da mora ta odražati moj (celosten) pristop.
Nutrition, Exercise, Sleep & stress management, Time for yourself
Jedro torej tvori “NEST”, kar pomeni gnezdo. Tako je NESTOLOGY postalo gnezdo informacij s področja vadbe in prehrane, ki v žarišče postavlja žensko ter njeno edinstveno fiziologijo, rojstvo, materinstvo, varnost, preobrazbo ter nov začetek.
Povej mi več...
Pri delu se nemalokrat dotaknem vprašanj kot so:
01
Kako lahko tvoje hormonsko stanje vpliva na rezultate pri vadbi?
02
Kako lahko disfunkcija medeničnega dna vpliva na tvoje izkušnje pri vadbi?
03
Kako menstrualni ciklus, nosečnost, peri- in postmenopavza vpliva na tvoje zdravje, vadbo in prehrano?
Povej mi kaj več o sebi Urška
Spoznajva se
Najljubša vaja
Bulgarski izpadni korak – reciva da imam »love-hate relationship« z njim
Nočna sova ali jutranja ptica
Jutranja ptica
Serija, ki bi jo lahko gledala vedno znova
Grey’s Anatomy ali dr.House
Moja izbira pijače
Mineralna voda, kava
Najljubša oblika vadbe
Trening z utežmi
Najbolj nora stvar, ki sem jo naredila
Skok z letalom v tandemu
3 najljubše jedi
A sem že omenila sushi?:)… dagnji (ali škampi) na buzaro.
Knjiga, ki mi je dala misliti
Ko telo reče ne – Gabor Mate
Kakšna pa je tvoja zgodba?
Zaupaj mi svoja vprašanja, težave in vsa tista prepričanja ter nesmisle, zaradi katerih misliš, da cilja ne boš nikoli dosegla.
Sprejela te bom z veliko mero radovednosti in empatije. Skupaj se bova poslovili od tvojega vrtenja v krogu, izdelali načrt ter se podali na pot, da znova najdeva tisti skriti potencial tvojega telesa in življenja